2. Поніть вчити з важких, незрозумілих тем, а легкі залишайте під кінець.
Якщо складну тему відкладати на потім, вона висітиме, як дамоклів меч, не даючи вам спокою. В результаті якість запам’ятовування тем, які даються складно, різко знижується, якщо не зводиться до нуля. Виникає це тому, що ви намагаєтесь відкласти нерадісний момент.
Не тримайте знання в собі, як у сейфі. Поділіться ними з дзеркалом, улюбленим собакою, батьками чи друзями. Можете час від часу робити репетицію іспиту: зробіть невеликі картки з номерами білетів, витягайте їх і відповідайте. Відповідайте вдумливо і серйозно, бо добра репетиція, – запорука успішної вистави.
4. Запам’ятовувати матеріал треба осмислено, а не механічно.
Не зубріть – це довго і дає ускладнення: варто перехвилюватися, забути хоч одне слово, як текст, вивчений таким способом, зітреться. Краще двічі прочитаний та переказаний, ніж п’ять разів прочитаний без переказу. Встановіть логічну послідовність. Розбийте матеріал на смислові частини та знайдіть в кожній ключову фразу.
5. Чергуйте розумову діяльність з фізичною.
Не доводьте себе до повного знесилення й упаду сил пізнанням науки. Не забувайте, що відпочинок теж необхідний. Не заборонена корисна праця на благо сім’ї: помийте підлогу, сходіть до магазину.
6. Почніть вчити матеріал зранку, поки «свіжа» голова.
Займатися в останню ніч чи добре виспатися – справа індивідуальна. Але, як відомо, перед смертю не надихаєшся, а у людини, яка виспалась, голова працює краще, ніж у того, хто не виспався.
1. Ніхто не має сумніву, що ви добре знаєте всі напрямки сучасної моди, але більшість викладачів люди консервативні.
2. Викладач зовсім не бажає вашої крові.
Намагайтесь навіяти собі те, що викладачі зовсім не хочуть нікого «загрузити». Більшість із них у шкільні та студентські роки теж хвилювалися, складаючи іспити. І в них трусилися руки, коли вони тягли білет, калатало серце і перехоплювало подих при відповіді.
3. Від усмішки стане всім світліше!
Тому посміхайтесь щиро і від усієї душі, і тоді перший контакт з викладачем буде добрим. Відповідаючи, намагайтесь дивитися не з-під лоба на викладача, а відкрито.
4. Якщо вам ставлять запитання, це не значить, що вас хочуть «загрузити».
Як правило, ці запитання уточнювальні й у них уже є відповідь, або її частина.Тому геть сумніви і хвилювання. Зробіть глибокий повільний вдих і видих. Не поспішайте видавати перше, що прийде вам на думку. Про вас не подумають поганого, якщо ви скажете: «Дайте мені трохи подумати, будь ласка!» Ви встигнете заспокоїтися, і відповідь з’явиться сама по собі.
Як побороти весняну депресію?
Ні для кого не секрет, що до весни наш організм повністю виснажує свої запаси вітамінів і мінеральних речовин. А це, в свою чергу, не може не позначитися на нашому емоціональному стані. Саме з цієї причини багато хто з нас стикається з весняною депресією.
Але вихід є. Потрібно додати в своє життя яскравих фарб і хандра обійде вас стороною. Ця стаття про те, як боротися з поганим настроєм за допомогою кольоротерапії.
На думку психологів, на нашому настрої найкраще позначаються оранжений і жовтий кольори. Саме тому потрібно постаратися оточити себе відповідними предметами. В ідеалі, потрібно проводити час в приміщенні з помаранчевими або жовтими шпалерами. Звичайно, це, найчастіше, досить важко, зате ви цілком можете встановити заставку на телефон і персональний комп’ютер (домашній та робочий) у вигляді великої квітки соняшника або гігантського смайлика. Головне, щоб “око радувало”.
До речі, якщо заглиблюватися в психологію цих кольорів, то слід сказати про те, що помаранчевий — це колір, який, як кажуть, в два кроки допоможе вам впоратися з весняною нудьгою, а от жовтий допоможе не тільки виправити депресію, яка вже трапилася, але і “задавити її в зародку”. Не забувайте, що жовтий — це колір легких, позитивних людей, які завжди відкриті новим емоціям, враженнням, це колір лідерів, оптимістів і авантюристів.
Слід також сказати про те, що не слід обмежуватися тільки предметами повсякденності. Активно включайте це життєрадісне різнобарв’я в свій щоденний раціон. Апельсини, грейпфрути, лимони, банани, яблука, груші, дині, жовтий болгарський перець і помідори тощо, ось той набір продуктів, на який слід звернути увагу. Крім того, візьміть за правило залишати на кухонному столі вазу з жовтими та помаранчевими фруктами, а якщо додати до цього ще приємний цитрусовий запах, то можна сказати, що у депресії немає шансів. До речі, психологи рекомендують навіть їжу вживати з “сонячного” яскравого посуду, який також посприяє вашому гарному настрою.
Дуже корисним буде застосувати такий психологічний прийом, як візуалізація. Для виконання вправи Вам буде потрібно зручно сісти, заплющити очі, повністю розслабитися і уявити себе в яскравій жовтій кімнаті. Постарайтеся “знаходитися в ній” до тих пір, поки не відчуєте, що ваш емоційний стан приходить в норму. Цей прийом часто використовується психологами і психотерапевтами, оскільки дозволяє, за допомогою сили уяви, занурити людину в необхідний стан.
16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА
Акція ініційована у 1991 році Центром жіночого Глобального Лідерства. Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Мета акції – привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.